top of page
466410_25.jpg

VARIANT 500 

Bardziej wszechstronnie niż kiedykolwiek

     Cechy wyróżniające

   Prasy zwijające CLAAS            VARIANT 500.

  • Wszechstronne zastosowanie: do kiszonki, siana lub słomy

  • ROTO CUT HD: nowy rotor tnący 360°, 8 mm, wyposażony w 17 noży

  • ROTO CUT: rotor tnący 360°, 6 mm, wyposażony w 14 noży

  • ROTO FEED: równomierny przepływ masy dzięki rotorowi 180° o spiralnym kształcie

  • Koncepcja Heavy Duty: wzmocnione łańcuchy, specjalne zabezpieczenie noży oraz wyjątkowo solidny rotor

  • Nowy opatentowany system wiązania dzięki nowej blasze wprowadzającej z CLAAS Covered XW

462059_25.jpg

Nowy system zarządzania gęstością SMART DENSITY steruje obydwoma ramionami napinającymi niezależnie od siebie. Dzięki temu prasa VARIANT ma zawsze optymalne napięcie pasa, niezależnie od rodzaju zgniatanego materiału. W ten sposób powstają zawsze doskonale sprasowane baloty: z siana o miękkim rdzeniu oraz ze słomy i kiszonki z twardymi łupinami.

Inteligentne sprasowanie

GOŚCIU.jpg

Nowa prasa VARIANT ma wszystko, dzięki czemu owijanie siatką staje się komfortowe i łatwe. Niewielka wysokość ułatwia załadunek rolki siatki. Operator ma siatkę zawsze w polu widzenia. Nowy układ hamulcowy działa niezależnie od wielkości rolki siatki. Noże do siatki są aktywowane elektrycznie

Proste i wygodne

466410_25_edited.jpg

ROTO CUT Heavy Duty pokazuje czym jest wytrzymałość. Dzięki takiemu układowi napędowemu, modele VARIANT 585 i 565 szczególnie nadają się do wymagającej pracy w kiszonce. Zapewniają to czterogwiazdowe, podwójne zęby o grubości 8 mm, wyjątkowo mocne zabezpieczenie pojedynczych noży oraz bardzo stabilny uchwyt na noże. W ten sposób można utrzymać nadzwyczaj wysoką jakość cięcia również w przypadku kiszonki.

Wysoka jakość paszy

454039_25_edited.png

8-milimetrowe gwiazdy zębów 360° ROTO CUT

Wzmocnione zabezpieczenie pojedynczych noży

Wzmocnione łańcuchy Tsubaki (napęd główny i napęd rotora)

Zestaw do kiszonki

Czterogwiazdowy rotor tnący do cięcia na drobne pakiety

KOMORA CIĘCIA VARIANT 500.jpg

PRO – inteligentna komora cięcia. Prasa VARIANT, którą wyposażono w hydropneumatyczną komorę cięcia PRO, nie tylko usuwa zatory, lecz również im zapobiega. Obciążenie jest stale wyświetlane, a użytkownik może dobrać optymalną prędkość, aby zapobiec w ten sposób potencjalnemu zatorowi.

Wykorzystanie pełnej mocy

Komfortowe prasowanie

Szerokie ogumienie opon. Nieważne, czy chodzi o suche czy wilgotne podłoże, jazdę po polu czy po drodze: nowa prasa VARIANT dysponuje odpowiednią ofertą opon do każdych wymagań. Od 380/55-17, 480/45-17, 500/50-17 F+ i 500/45-22.5 do 560/45-22.5 dla maszyn z układem hamulcowym.

wbbwkwe.jpg

Prawdziwie kluczowa kompetencja: rotor wprawia balot w ruch.Tylko w CLAAS: pasy i rotor obracają się w przeciwnym kierunku. Wprawianie balotu w ruch odbywa się natychmiastowo, dzięki czemu powstaje solidny rdzeń. Szybko obracający się rotor sięga bezpośrednio do balotu, wprawiając go w sposób wymuszony w ruch – niezależnie od rodzaju materiału i warunków.

Perfekcyjne uruchomienie balotu

458990_25_edited_edited_edited.jpg

Podczas pracy użytkownik ma zapewniony doskonały widok na podbieracz oraz - w razie konieczności - możliwość podniesienia tempa. Zależnie od zbieranego materiału i jego przepływu może jechać maszyną na granicy jej możliwości, osiągając w ten sposób maksymalną wydajność.

Perspektywa wysokich prędkości

dane techniczne variant 500 claas.png
bottom of page