top of page

Jakie elementy finasowania fabrycznego wpływają na wybór oferty przedsezonowej?

Oprocentowanie „0%”, proste i szybkie procedury, raty roczne oraz kompleksowa obsługa – to najważniejsze aspekty, które wpływają na wybór finansowania fabrycznego maszyn rolniczych. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?


Zakup nowej maszyny to inwestycja na wiele lat, która bez odpowiedniej oferty finansowania byłaby niemożliwa do zrealizowania i mogła zatrzymać planowane inwestycje. Dlatego producenci już od kilku lat prześcigają się w przygotowywaniu atrakcyjnych ofert przy zakupie. Aby jednak cały proces przebiegał sprawnie, a finalny zakup spełnił oczekiwania właściciela gospodarstwa, warto wiedzieć, na jakie elementy należy zwrócić uwagę, wybierając taką formę zakupu.

Oprocentowanie 0% oraz raty roczne

Klienci przywykli już do sytuacji, że producenci oferują w swojej ofercie oprocentowanie kredytu „0%”. Natomiast może się finalnie okazać, że finansowanie nie będzie na tyle korzystne. Musimy pamiętać o takich aspektach jak: koszt przyznania finansowania, ubezpieczenia maszyny, finansowania podatku VAT, czy zabezpieczenia na rzecz instytucji finansowej.

Przykładem skorzystania z dobrej i przejrzystej oferty jest Pan Bogusław Kamiński ze wsi Cedry Wielkie. Gospodaruje on 100 ha ziemi, zajmując się produkcją i uprawą zbożową, które wykorzystywane jest na nasiona (materiał siewny).  Skorzystał on z oferty marki CLAAS 0% na 3 lata w ofercie 4x25% na kombajn CLAAS Tucano 440. - Zakłada ona, że klient wpłaca 25% wartości netto maszyny, następnie płaci trzy raty roczne po 25% wartości netto, każda. Stawka oprocentowania wynosi 0%, czyli od pożyczki nie są odciągane żadne odsetkimówi Przemysław Onasz z CLAAS Financial Services.

Innym klientem, który skorzystał z tego typu oferty, jest Pan Błażej Kopczyński ze wsi Bobrowniki. Sfinansował on zakup kombajnu CLAAS Tucano 420. Modele tej serii zapewniają m.in. możliwość elektrohydraulicznego przestawiania klepiska z poziomu komputera pokładowego CEBIS. Dodać do tego należy również szybszy omłot oraz komfortową kabinę. Pan Błażej pytany, dlaczego zdecydował się na taką formę zakupu, zwrócił uwagę właśnie na ofertę finansowania 0% i przejrzyste warunki oferty. Pozwalają one na optymalny wybór i dopasowanie spłaty raty w jak najbardziej dogodnych warunkach. Istotna jest również kwestia regionalnej bliskości klientów i indywidualnego doradztwa.

Obecnie CLAAS Financial Services oferuje możliwość finansowania 0% kombajnów i sieczkarni oraz wielkogabarytowych pras kostkujących na 3, 4 lub nawet do 5 lat przy różnym poziomie wkładu własnego Klienta. Bardzo ważne jest również finansowanie podatku VAT aż przez cztery miesiące na takich samych warunkach  jak spłacany kapitał, czyli 0%


Proste i szybkie procedury

Wspomniane przejrzyste warunki oferty to bardzo istotny aspekt zakupu. Dla rolników ważne jest, aby sam proces przebiegł w sposób szybki i nie wymagał zbędnych formalności. Dlatego też cała dokumentacja i szczegóły są ustalane przed doradcę bankowego, a formalności trwają raptem kilka dni i są formalizowane w miejscu zamieszkania Klienta, dzięki czemu rolnik nie musi tracić czasu na dojazdy do banku i umawianie się na spotkania. Po spełnieniu wszystkich procedur ustalany z Dealerem jest termin odbioru maszyny i dopiero wtedy wpłacany wkład własny. Całość procesu zajmuje raptem kilka dni.

Właśnie szybki cały proces oparty o proste procedury oraz minimum formalności, był niezwykle istotny dla Pana Bogusława Kamińskiego. – W moim przypadku wydanie decyzji nastąpiło już następnego dnia po złożeniu wniosku. Zaproponowane warunki były przejrzyste i pozwoliły mi na szybkie podjęcie finalnej decyzji. Mimo że przez wiele lat byłem klientem marki New Holland, zaproponowana oferta była na tyle atrakcyjna, że zdecydowałem się na zmianęmówi zadowolony Klient.

Kompleksowa obsługa

- Kluczem do skutecznej obsługi związanej z ofertą finansowania jest indywidualne podejście do klienta. Na każdym etapie umowy służymy profesjonalnym wsparciem i opieką Regionalnego Kierownika Sprzedaży, który przedstawia ofertę oraz zbiera wszystkie potrzebne dokumenty. Istotne jest, aby wybrać wiarygodnego oraz doświadczonego partnera finansującego. Producenci maszyn współpracują tylko z najbardziej wiarygodnymi bankami, które są na rynku od wielu lat i zapewniają pełną profesjonalną obsługę. Dzięki temu ryzyko podjęcia złej decyzji jest minimalizowane niemal do zeramówi Przemysław Onasz z CLAAS Financial Services.


Posiadając lub korzystając z powyższych elementów w ofercie, mamy pewność, że zakup, spełni oczekiwania klienta, który zyska pewność, że pieniądze przeznaczone na zakup maszyny, trafią bezpośrednio do producenta. Chcąc skorzystać z oferty najlepiej jest, skontaktować się z autoryzowanym Dealerem marki CLAAS, który umówi rolnika z doradcą po stronie CLAAS Financial Services. Asortyment produktów obejmuje: finansowanie fabryczne, leasing, pożyczkę, najem oraz finansowanie kosztów serwisów, oraz części zamiennych.

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page