top of page

Nowy uniwersalny terminal sterujący CLAAS CEMIS 700 dla aplikacji ISOBUS

Od tegorocznego lata CLAAS będzie stopniowo zastępował terminale obsługowe OPERATOR i COMMUNICATOR II nowym CEMIS 700*.


Oprócz ergonomicznego wykonania w czarnej kolorystyce, gładkich oraz łatwych do czyszczenia powierzchni, nowy terminal wyróżnia się na tle innych certyfikacją ISOBUS, tak jak jest w przypadku COMMUNICATOR II. Jego konfiguracja składająca się z 10 podświetlanych przycisków oraz pokrętła przewyższa konkurencyjne modele. Terminal posiada dotykowy wyświetlacz z wysokim kontrastem kolorystycznym, 7-calowy ekran i automatyczną zmianę trybu dzień/noc. Wejście kamery umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym widoku nawet z dwóch urządzeń, które może być zmieniane za pomocą naciśnięcia guzika lub w sposób automatyczny. To daje operatorowi wgląd do podstawowych funkcji na dodanym/sparowanym urządzeniu i obraz obszaru za maszyną.

Aux-O oraz Aux-N tak samo jak funkcje UT1 i UT2 oraz ISO 11783 są certyfikowane przez Fundację Elektroniki Przemysłu Rolniczego (AEF). Oprócz języka oraz jasności ekranu menu ustawień pozwala operatorowi na indywidualne dostosowanie poziomu głośności pochodzącego ze zintegrowanego głośnika (funkcja dotyczy dźwięku informacji oraz ostrzeżeń). Spełniony jest również warunek klasy IP 65.

CEMIS 700 będzie początkowo dostępny od października 2020 roku jako opcja do kosiarki DISCO w kombinacji motylkowej, prasy zwijającej ROLLANT 540, prasy kostkującej QUADRANT i przyczepy CARGOS.

*Aktualnie nie dostępne na terenie Wielkiej Brytanii.


23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page