top of page
420397_25.jpg

Nowy kombajn CLAAS Stworzony dla Ciebie

Każde pole jest inne i na swój sposób wyjątkowe.
Wymaga pełnego zaangażowania od użytkownika i jego maszyny, aby mogło dać z siebie to, co najlepsze.


Właśnie w tym celu opracowaliśmy nowy kombajn dostosowany do potrzeb i wymagań użytkowników. To najbardziej elastyczny kombajn, jaki kiedykolwiek powstał w zakładach CLAAS.

423873_25.jpg

Wydajność

Wydajność serii TRION w każdych warunkach zbioru sprawia, że kompromisy pomiędzy efektywnością a produktywnością należą już do przeszłości. Przyczynia się do tego sprawdzona technologia omłotu APS w połączeniu z systemem czyszczenia JETSTREAM, dużym zbiornikiem ziarna i wysoką prędkością wyładunku. Prosty, wydajny i bezobsługowy układ napędowy w połączeniu z inteligentną technologią silnika z systemem DYNAMIC POWER zapewnia minimalne zużycie paliwa.

Niezawodność

Niezawodność serii TRION zapewniły testy przeprowadzone w różnych regionach świata. Łatwa i szybka konserwacja dla klienta w połączeniu z niezawodnym układem napędowym, dłuższymi okresami między przeglądami i doskonałym dostępem do napędów oszczędza czas i ułatwia kalkulację kosztów.

Precyzja

Precyzja kombajnów TRION dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i systemów wspomagania, takich jak CEMOS AUTOMATIC do zautomatyzowanego zbioru, przyczynia się do optymalizacji wydajności i wysokiego komfortu obsługi niezależnie od wielkości gospodarstwa.

Zdolność Adaptacji

Nowy TRION charakteryzuje się wysoką zdolnością adaptacji do potrzeb gospodarstwa i uprawy podczas zbiorów – z prostą, bez potrzeby użycia narzędzi i szybką zmianą rodzaju uprawy oraz wieloma typami i szerokościami przyrządu żniwnego do 12 m lub 12 rzędów. Także indywidualne opcje wyposażenia dla kabiny i komfortu oraz podwozia i napędu nie mają sobie równych.

423849_25.jpg

Dwie koncepcje separacji, trzy serie modeli

Za sprawą trzech nowych serii modeli TRION firma CLAAS reprezentuje niespotykane dotąd spektrum – od maszyny z pięcioma wytrząsaczami o mocy 258 KM do kombajnu hybrydowego z rotorem podwójnym o mocy 435 KM. 20 nowych modeli przekonuje szeroką gamą najnowocześniejszych systemów wspomagania, najwyższym komfortem jazdy i obsługi oraz wyjątkową wydajnością.

 

Gama maszyn TRION zasadniczo dzieli się na trzy serie z kombajnami wytrząsaczowymi i kombajnami hybrydowymi oraz z dwiema szerokościami kanału omłotowego:

  • TRION 500 z pięcioma wytrząsaczami, system omłotu APS WALKER, szerokość kanału 1420 mm

  • TRION 600 z sześcioma wytrząsaczami, system omłotu APS WALKER, szerokość kanału 1700 mm

  • TRION 700 z systemem omłotu APS HYBRID (TRION 710 – 730 z rotorem pojedynczym ROTO PLUS, TRION 750 z rotorem podwójnym ROTO PLUS), szerokość kanału 1420 mm

423656_25.jpg

Konsekwentne dostosowywanie do najwyższych wymagań w zakresie wydajności

Oddzielanie wstępne we wszystkich modelach TRION odbywa się za pomocą zespołu młócącego APS z bębnem przyspieszającym (średnica 450 mm) i dużym bębnem młócącym (średnica 600 mm), co zapewnia równomierny przepływ materiału o dużym natężeniu i pozwala na długie dni pracy. Około 90 procent ziaren zostaje już w tym miejscu łagodnie wymłócone.

Prędkości obrotowe wszystkich trzech bębnów można zsynchronizować poprzez terminal CEBIS w kabinie. Regulacja klepiska wstępnego i klepiska młocarni w CEBIS odbywa się równolegle i również w sposób synchroniczny. Hydrauliczne zabezpieczenie przed przeciążeniem umożliwia jazdę na granicy wydajności maszyny, zapobiega blokadom i chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ciała obce. Trzy segmenty przeznaczonego do różnych roślin omłotowych i warunków omłotu klepiska wstępnego MULTICROP można w razie potrzeby łatwo wymienić przez chwytacz kamieni. Klepisko główne w zależności od wymagań może zostać wyposażone w różne segmenty, przy czym opcjonalnie jeden segment klepiska może stanowić segment wymienny.

W maszynach TRION 500 i TRION 600 za oddzielanie finalne odpowiada odpowiednio pięć lub sześć klawiszy wytrząsacza o powierzchni oddzielania wynoszącej 6,25 m2 lub 7,48 m2.

Seryjnie stosowany jest tutaj MULTIFINGER SEPARATION SYSTEM (MSS), który równomiernie rozluźnia warstwę słomy i w ten sposób znacznie zwiększa wydajność oddzielania, szczególnie w przypadku wysokiej wilgotności słomy. 

 

Modele TRION 720 i TRION 730 w obszarze oddzielania finalnego pracują z rotorem pojedynczym. We flagowym modelu serii, TRION 750, do oddzielania finalnego zastosowano rotory podwójne.

 

We wszystkich modelach TRION z APS HYBRID i ROTO PLUS możliwa jest regulacja prędkości obrotowej rotorów z kabiny bezstopniowo i niezależnie od prędkości obrotowej zespołu młócącego APS. Hydrauliczne przestawianie pokryw rotorów (TRION 720/730: na życzenie manualnie) umożliwia zamykanie do czterech segmentów rotorów i tym samym zmniejsza obciążenie skrzyni sitowej przy suchej słomie.

430078_25.jpg

System czyszczenia JET STREAM z wyrównaniem nachylenia 3D/4D

Aby sprostać wymogom wysokiej przepustowości, wszystkie maszyny TRION posiadają wysokowydajny system czyszczenia JET STREAM z dmuchawą turbinową, hydraulicznym wariatorem dmuchawy i podwójnie wentylowanym stopniem opadania dla czyszczenia wstępnego. Sito górne i sito dolne mają łączną powierzchnię 5,1 m2 w modelach TRION 500 i TRION 700 oraz 5,8 m2 w modelu TRION 600. System czyszczenia 3D z aktywnym sterowaniem poprzecznym zapewnia utrzymanie pełnej wydajności czyszczenia nawet przy 20-procentowym nachyleniu bocznym. Podczas młócenia w górę stoku i w dół stoku prędkość obrotowa dmuchawy jest korygowana automatycznie dzięki funkcji AUTO SLOPE. W kombajnach TRION 700 opcjonalny system czyszczenia 4D również zapewnia stałą wydajność na zboczach.

429834_25.jpg

Zbiornik ziarna 12 000 l z wyładunkiem 130 l/s

Wysoka przepustowość wymaga równie wysokiej wydajności podczas wyładunku i odpowiednio dużej pojemności zbiornika ziarna. W zależności od modelu i wersji zbiorniki ziarna mają pojemność 8000, 9000, 10 500, 11 000 lub 12 000 litrów. Prędkość rozładunku wynosi od 90 do 130 l/s. Duży kąt wychylenia rury rozładowczej wynoszący 105 stopni sprawia, że operator podczas rozładunku ma doskonałą widoczność na końcówkę rury. Opcjonalnie PROFI CAM oferuje bezpośredni, szerokokątny widok na przyczepę lub nadbudowę pojazdu transportowego, umożliwiając w ten sposób przewidujący i jeszcze bardziej precyzyjny rozładunek. Opcjonalna, regulowana uchwytem wielofunkcyjnym CMOTION końcówka obrotowa rury wyładowczej umożliwia wyjątkowo precyzyjny rozładunek także podczas jazdy.

423809_25.jpg

Nowe silniki – znana wydajność

Wszystkie cztery serie TRION napędzane są najnowszą generacją sześciocylindrowych silników Cummins: w serii TRION 500 i w modelu TRION 640 pracuje silnik Cummins B6.7 zgodny ze Stage V o pojemności 6,7 l, a w modelach TRION 650, TRION 660 i TRION 700 – Cummins L9 zgodny ze Stage V o pojemności 8,9 l. Swoją prędkość nominalną jednostki common rail osiągają już przy 1900 obr/min, natomiast dla prędkości transportowej wystarczy ciche i oszczędne 1650 obr/min.

 

Ponadto wszystkie silniki są wyposażone w system automatycznej regulacji mocy DYNAMIC POWER.

 

Jeśli nie jest wymagana pełna moc silnika – na przykład podczas odkładania pokosu – sterownik silnika redukuje moc i tym samym ilość wtryskiwanego oleju napędowego do wymaganego poziomu obciążenia. Ten inteligentny układ sterowania pozwala zaoszczędzić do 10 procent kosztów paliwa. W połączeniu z niskim poziomem prędkości obrotowych seria TRION spełnia tym samym wszystkie wymagania w zakresie wydajności stawiane kombajnom CLAAS.

Zbiornik oleju napędowego w kombajnach TRION 500 i TRION 600 ma pojemność odpowiednio 600 i 800 litrów, a w serii TRION 700 do wyboru jest pojemność 800 lub 1000 litrów. Dodatkowo możliwe jest przewożenie 80 lub 100 litrów AdBlue do oczyszczania spalin.

419845_25.jpg

Nowoczesna kabina najnowszej generacji

Kolejną cechą charakterystyczną serii TRION jest nowa kabina. Oferuje ona więcej miejsca zwłaszcza w obszarze głowy i stóp i opcjonalnie może zostać wyposażona w obustronnie obracany o 30 stopni fotel skórzany dla zapewnienia optymalnej pozycji siedzącej przez długi czas pracy. Opcjonalnie dostępne są podnóżki, które pozwalają operatorowi na przyjmowanie komfortowych pozycji siedzących. Większe szyby przednie i boczne oraz węższe słupki A zapewniają doskonałą widoczność na przyrząd roboczy i otoczenie. 12-calowy terminal CEBIS z wyświetlaczem HD o wysokiej rozdzielczości i dużym kontraście gwarantuje doskonałą czytelność w każdych warunkach oświetleniowych i oferuje trzy indywidualnie regulowane główne obszary wyświetlania. CEMOS DIALOG i CEMOS AUTOMATIC są teraz zintegrowane w terminalu CEBIS. Możliwa jest obsługa dotykowa lub za pomocą pokrętła/przycisku. Ponadto wszystkich ustawień zespołu młócącego i czyszczenia można dokonywać za pomocą przycisków bezpośredniego dostępu znajdujących się w prawej części podłokietnika.

Terminal CEBIS i podłokietnik można niezależnie od siebie dostosowywać do potrzeb operatora w zakresie ergonomii. Dostępny joystick wielofunkcyjny CMOTION umożliwia operatorowi stałą kontrolę nad najważniejszymi funkcjami w celu szybkiego reagowania i może zapamiętać do siedmiu indywidualnych ustawień.

30-litrowy chłodzony schowek, pakiet świateł LED z zakresem oświetlenia 360 stopni oraz wycieraczka przedniej szyby z zakresem ruchu 360 stopni uzupełniają pakiet, nie pozostawiając nic do życzenia

429930_25.jpg

Cztery systemy kierowania i nowy CEMIS 1200

W zakresie automatycznego kierowania klienci mają do wyboru cztery systemy. LASER PILOT jako system kierowania za punkt odniesienia przyjmuje lewą krawędź łanu.

 

FIELD SCANNER jest zamontowany w dachu kabiny i prowadzi kombajn TRION poprzez optyczne skanowanie krawędzi łanu (możliwość wyboru lewej i prawej strony) oraz ścieżek technologicznych.

 

Podczas zbioru kukurydzy na ziarno TRION jest kierowany przez funkcję AUTO PILOT w oparciu czujnik zamontowany na zrywaczu CORIO lub CORIO CONSPEED.

Czwartą opcją jest GPS PILOT z nawigacją satelitarną. Do tego celu dostępny jest nowy terminal CEMIS 1200 z ekranem o przekątnej 12 cali. Oferuje on wyświetlanie 2D i 3D, zarządzanie zadaniami online i dokumentację z eksportem danych poprzez TELEMATICS lub pamięć USB, mapowanie plonów i wyświetlanie plonów w czasie rzeczywistym.

430079_25.jpg
bottom of page