top of page

Carrier X 425-625 to naczepiany na TUZ ciągnika składany agregat talerzowy, w którym talerze ustawiono w każdym z dwóch rzędów w dwóch kierunkach. Maszyny te są dostępne w wersjach o szerokości roboczej wynoszącej 4,25 m, 5,25 m oraz 6,25 m. Można je wyposażyć w talerze o średnicy 450 mm albo 470 mm. Agregaty te świetnie reagują na nierówności podłoża, a ich talerze wcinają się w glebę z wielką siłą dzięki dużemu ciężarowi maszyny. Głębokość roboczą ustawia się z łatwością z kabiny ciągnika. Można dzięki temu dostosować parametry pracy do zmiennych warunków na polu.

Carrier to wyposażony w talerze agregat uprawowy przeznaczony do prowadzenia z dużą prędkością pierwszych zabiegów uprawowych po zbiorach oraz przygotowania łoża siewnego. Maszynę można wyposażyć w różnorodne wersje narzędzi przednich, talerzy uprawowych i wałów, dzięki czemu spełni ona wszelkie wymogi stawiane sprzętowi używanemu w rozmaitych systemach nowoczesnego rolnictwa – od uprawy ultra płytkiej po spulchnianie gleby do dużej głębokości i mieszanie z nią resztek pożniwnych. Wszechstronność zapewniana przez te agregaty pozwala zmniejszyć liczbę koniecznych przejazdów, obniżyć koszty eksploatacji sprzętu w przeliczeniu na hektar oraz stworzyć najlepsze warunki rozwoju roślinom wysiewanym po uprawie.

X oznacza precyzję

Talerze uprawowe ustawiono wzdłuż linii przecinających się jak w literze X, dzięki czemu siły boczne wzajemnie się znoszą. Takie ustawienie talerzy gwarantuje, że maszyna idealnie utrzymuje kierunek jazdy nadawany przez operatora ciągnika. Zużycie paliwa jest wyraźnie mniejsze, a ponadto precyzyjne utrzymanie kierunku jazdy jest konieczne, gdy wykorzystuje się system nawigacji i pozycjonowania (GPS) lub prowadzi przejazd na polu w terenie pofałdowanym.

Talerze TrueCut

Agregat Carrier X 425-625 został wyposażony w talerze TrueCut o średnicy 450mm, które zapewniają doskonale rozdrobnioną glebę o odpowiedniej strukturze. Talerz o tej średnicy ma niewielkie wycięcia, co pozwala uzyskać intensywną uprawę również przy bardzo małej głębokości roboczej.

Zmienny kąt nachylenia talerzy

Przy zmianie głębokości roboczej w celu dostosowania jej do warunków na polu obraca się oś, na której zamocowany jest talerz, w wyniku czego zmienia się kąt nachylenia tego narzędzia do pionu. Gdy kąt zostanie zwiększony, agregat mocniej wcina się w glebę.

Testy wykazały, że dzięki tej technice skuteczność penetracji może się zwiększyć aż o 50 proc. w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w maszynach o tym samym ciężarze.

Wielkie korzyści zostają zapewnione przez doskonały stosunek penetracji gleby do ciężaru agregatu, a także dzięki możliwości zmiany kąta nachylenia talerza w celu dostosowania go do warunków glebowych.

Pełna kontrola z kabiny ciągnika

Aby zapewnić operatorowi pełną kontrolę nad pracą maszyny, umożliwiono zmianę głębokości roboczej z kabiny ciągnika za pomocą układu hydraulicznego. Pozwala to uzyskać precyzję uprawy, a także szybką możliwość dostosowania do różnych warunków glebowych.

Głębokość roboczą zmienia się z łatwością bez konieczności regulacji cięgła górnego.

Łatwość manewrowania

Agregaty Carrier X 425-625 są naczepiane na TUZ ciągnika, dzięki czemu są zwrotne i mobilne.

Szerokość transportowa złożonego agregatu wynosi zaledwie 2,4 m, a przy tym zapewniono operatorowi dobrą widoczność przez tylną szybę kabiny ciągnika.

Dogodny transport między polami i niewielki promień skrętu na uwrociach sprawiają, że maszyną pracuje się wygodnie i bezpiecznie.

Solidna konstrukcja zapewnia długą żywotność

Rama agregatu Carrier X jest wykonana z mocnych profili, a zastosowane połączenia są bardzo wytrzymałe i odporne na naprężenia.

Długa żywotność agregatu i doskonałe wyniki uprawy to gwarancja opłacalności inwestycji.

Carrier X do pracy w wymagających warunkach

Mieszanie gnojowicy z glebą wpływa na zwiększenie ilości substancji odżywczych, które tak bardzo są potrzebne wysianym później roślinom. Konstruktorzy Väderstad opracowali rozwiązania umożliwiające podłączenie głowic dystrybucyjnych wozów asenizacyjnych do agregatu Carrier. W takiej sytuacji Carrier X produkowany jest w wersji odpornej na niekorzystne czynniki występujące przy tym zabiegu.

Carrier przeznaczony do tego celu ma galwanizowaną ramę, dodatkową osłonę tłoczysk siłowników hydraulicznych, hydrauliczną blokadę sekcji bocznych oraz złącza ze stali nierdzewnej.

Możemy dzięki temu zagwarantować długą żywotność maszyny w skrajnie wymagających warunkach.

carrier 425 dane techniczne 2.png

Nasza propozycja

  • System disc aggressive - X-Disc (talerz 470 mm TrueCut)

  • Pojedynczy SoilRunner

  • Pakiet bezpieczeństwa (transport)

Skontaktuj się z nami i uzyskaj szczegóły oraz cenę! 

Fiszewo:

Remigiusz Głąb

Kierownik Sprzedaży

+48 885 355 111

r.glab@agrimasz.pl

Powiaty: Elbląski, Gdański, Malborski

Paweł Głuszyk
Sprzedawca

+ 48 885 20 50 50

p.gluszyk@agrimasz.pl
 

Powiaty: Lidzbarski, Braniewski, Nowodworski 

Marcin Tabor

Specjalista Sprzedaży

+ 48 885 205 040

m.tabor@agrimasz.pl
 

Powiaty: Tczewski, Sztumski,

Kwidzyński

Nowa Karczma:

Grzegorz Rymon-Lipiński

Kierownik Oddziału

+48 665 205 040

g.rymon-lipinski@agrimasz.pl

 

Powiaty:

Kościerski, Kartuski, Starogardzki

Niepruszewo:

Miłosz Krupecki

Kierownik Sprzedaży

+48 887 302 108

m.krupecki@agrimasz.pl

Powiaty: Wolsztyński, Krośnieński, Zielonogórski, Sulęciński, Słubicki

Mateusz Najdek

Specjalista Sprzedaży

+48 887 302 004

m.najdek@agrimasz.pl

Powiaty: Czarnkowsko-Trzcianecki, Szamotulski, Obornicki, Międzychodzki

Karol Szady

Specjalista Sprzedaży

+48 887 302 120

k.szady@agrimasz.pl

Powiaty: Leszczyński, Kościański, Wschowski, Grodziski

Adrian Morgowski

Sprzedawca

+48 887 302 014

a.morgowski@agrimasz.pl

Powiaty: Międzyrzecki, Świebodzin.

Radosław Łukaszyk

Sprzedawca

+48 885 210 994

r.lukaszyk@agrimasz.pl

Powiaty: Poznański, Miasto Poznań, Nowotomyski

bottom of page